Porod podle příručky přirozeného porodu ;)

Datum: 12.09.2015 | Vložil: Adi

Po půl roce, vám píšu, Jarko, že fakt moc moc děkujeme za parádní porod. ;)
Na začátku března mě přivezl manžel do porodnice s tím, že mám kontrakce po třech minutách. Otevřela nám ženština, která vypadala zprvu jako uklizečka, byla nepříjemná a já si jen říkala, že je to jen uklízečka, tak co. No.. byla to naše porodní asistentka. Ale po čtvrt hodině zmizela. Změna směny!! A přišla Jarka.. čerstvá, usměvavá a my se na sebe s manželem podívali a porozuměli si pohledem, že "ano, to je TA z informační prohlídky porodnice, jak se nám líbila!". A rázem úplně jiný přístup a všechno. Když to zkrátím, porodila jsem za tři a půl hodiny v koupelně na podložce, ve tmě, v bezpečí, lékař čekal za dvěřmi - vše jak jsem si přála. Hodinu jsme rodily hlavičku, protože naše dcera měla hlavičku větší (měla 3,8kg celkem) a já moc neuměla tlačit. A Jarka trpělivá, v pohodě, sledovala, pomáhala. Vyháněla doktora, který si "vtipně" chodil rejpnout při kontrakci, že "co teda, kde je hlavička". Všechno to kolem, tu bolest, to moje zoufání, že už nemůžu, že už nevim, jak dál, zase bolest, vlastně šílenou bolest a pocit "nějak to dítě ze mně vyndejte, já už nemůžu".. všechno to je už pryč a už si díky času, hormonům a Jarce pamatuju na svůj porod snů. Po hodině tlačení říkám Jarce, že už "jako fakt nevim co dál". A ona klidně povídá.. zkusíme ještě jednou a kdyby ne, budeme to muset vymyslet jinak.. viděla jsem nůžky v ruce (kterými do té doby pomáhala hrázi) a nějak to pomohlo. ;) Naše malá, krásná dcera se odkopala ven v temné sluji, s pomocí Jarky a podporou mé duly a jsem za to moc vděčná.
Jen si říkám, že na nějaké to příští druhé dítě do Rakovníka máme dost daleko...
Jarko, přeju, ať se máte skvěle a ať se daří. ;)
A vlastně na vás taky často myslím s tím, že bych vám moc přála porod takový, jaký vy umíte dopřát "svým" ženám.
AK

Přidat nový příspěvek