Aromamasáž je považována za nejkomplexnější ošetření těla.Během masáže se propojením konkrétní techniky a účinků éterických oejů dochází k harmonizaci fyzického, duševního i duchovního zdraví člověka. Pomáhá ulevit od bolesti, únavy, napětí, stresu a i regeneraci.

Vybráním konkrétních éterických a rostlinných olejů se vytvoří jedinečná směs pro cílené ošetření dle aktuálního stavu klienta.
Holistická aromamasáž zpomaluje proces stárnutí pokožky,odstraňuje bolesti různého původu, navozuje klidné spánek, podporuje a zesiluje krvní oběh, ovlivňuje CNS, normalizuje funkci endokrinních žláz, odstraňuje únavu a napětí,….

(Institut aromaterapie – holistická masáž I.)

nobilis

 

Vlastní směs : vytvoření směsi podle aktuálního stavu (na psychické potíže, vyvolání porodu,...)

Hotové směsi :

Dotek jara – lehký olej s dobrou skluzností. Specifická směs éterických olejů má svěží vůni jara a v aromaterapii se užívá k relaxaci. Osvěžující vůně pro pocit radosti a dobré nálady. Uvolňující masáž při starostech a frustraci. Podle TČM pomáhá olej harmonizovat element Dřeva.

Imunita – lehký olej s dobrou skluzností. Obsahuje éterické oleje, které se vyznačují silnými antimikrobiálními účinky a které zvyšují ochrannou funkci pokožky.

Lymfa – specifická směs éterických olejů se tradičně využívá pro své čistící a detoxikační účinky. Podle TČM pomáhá olej harmonizovat element Země.

Ledviny – mírně prohřívá a tonizuje. Vhodný i k masáži těla po porodu. Podle TČM pomáhá olej harmonizovat element Vody.

Migréna – doporučuje se pro uvolňující masáž ztuhlé šíje a ramen. Obsahuje mátový olej s chladivým efektem.

Příliv energie – zvolené éterické oleje se tradičně v aromaterapii používají k povzbuzení při únavě a k rozproudění energie v těle. Kompozice s malým douškem skořice má prohřívací účinky a zvyšuje prokrvení pokožky. Skořice není vhodná při vysokém krevním tlaku a podrážděné pokožce.

Radost ze života – sladká květinová sladce opojná vůně s tóny citrusů je plná radosti a optimismu. Masáž navozuje pocit štěstí a uvolněné harmonie.

Stimulace svalů – kořenitá vůně. Masážní olej je vhodný zejména před sportovním výkonem, ale může se úspěšně využít také k masáži ztuhlých svalů a při sedavém zaměstnání nebo jízdě autem.

Tantra – olej prohlubuje prožitek z erotické a tantrické masáže. Směs éterických olejů s douškem skořice má smyslnou exotickou vůni. Pěstící tělový olej pro každodenní péči o pokožku celého těla po koupeli nebo jako přípravek pro profesionální či domácí masáž.

Uvolnění – citrusová vůně doplněná skořicí pro navození pocitu harmonie a uvolnění. Vhodná masáž při stresu a přepracovanosti.

Zklidnění – kompozice éterických olejů je plná sladkých tónů květin. Masáž navozuje pocit klidu a vyrovnanosti a je vhodné ji provádět před uložením ke spánku. Podle TČM pomáhá olej harmonizovat element Ohně. Obsahuje kanangu, která není vhodná při nízkém krevním tlaku.

(Nobilis Tilia)

[Edit]