Kniha návštěv

Zpracování placenty

Datum: 29.07.2023 | Vložil: Maminka Tereza

Zpracovat placentu jsem si u Jaruška nechávala již podruhé. O tom, že produkty z placenty mají téměř zázračné schopnosti po zkušenostech (konkrétně s homeopaticky, kapslemi, tinkturou a esencí) jsem věděla. Novinkou pro mě tentokrát byly placentové lanýže. Skvěle chutnaly, po vyčerpávajícím porodu a probdělý nocích dodaly energii, ale především mi během několika hodin zmizely otoky na nohou, které mě po porodu trápily a bolely.
Navíc jsem Jarušku požádala o zalití pupeční šňůry do pryskyřice. Je to nádherný "šperk" na památku.
Moc děkuji a doporučuji dalším maminkám

Jarka je anděl :)

Datum: 06.09.2016 | Vložil: Šárka a Robinek

Našemu chlapečkovi Robinovi je už skoro 7 měsíců, narodil se v Neratovicích 11.02.2016 a Jarka pro mě zůstává andělem i teď ;).
Věděla jsem, že bych ráda rodila v Neratovicích, velké nemocnice nejsou nic pro mě a na domácí porod jsem si tentokrát fakt netroufla :), chvíli jsem pak hledala na netu, která PA by mě mohla doprovodit a pomoct mi k přirozenému porodu, protože bylo pro mě důležitý vidět v porodici známou tvář mezi personálem. A tak jsem se dohodla s Jarkou...No prostě to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mým životě, můj muž je taky moc rád, že tam Jarka byla s námi. Robinek se totiž rozhodl přijít na svět o 3 týdny dřív, začátek porodu mě v noci celkem překvapil, od té chvíle jsem byla s Jarkou na telefonu a pocit, že nejedu do neznáma mě hodně uklidňoval. Porodní přání jsem ani neměla sepsaný, nechávala jsem to pořád na "později" a ani to nebyla potřeba, Jarka všechno dopředu věděla. Můj porod byl moc hezký, bolestivý sice ano, ale vše se událo tak, jak jsem si přála. Jarka přesně věděla, jak mi pomoct, když už jsem to chtěla vzdát a jsem moc vděčná, jak se o mě postarala, protože jsem neměla připraveného prakticky vůbec nic :).

Jarka je zkrátka anděl a to co dělá je upřímný a skutečný a moje celá rodina jí děkuje!

Re: Jarka je anděl :)

Datum: 18.10.2016 | Vložil: Jarka

Děkuji moc Šárko,
jen ty křídla mi chybí :)

Porod podle příručky přirozeného porodu ;)

Datum: 12.09.2015 | Vložil: Adi

Po půl roce, vám píšu, Jarko, že fakt moc moc děkujeme za parádní porod. ;)
Na začátku března mě přivezl manžel do porodnice s tím, že mám kontrakce po třech minutách. Otevřela nám ženština, která vypadala zprvu jako uklizečka, byla nepříjemná a já si jen říkala, že je to jen uklízečka, tak co. No.. byla to naše porodní asistentka. Ale po čtvrt hodině zmizela. Změna směny!! A přišla Jarka.. čerstvá, usměvavá a my se na sebe s manželem podívali a porozuměli si pohledem, že "ano, to je TA z informační prohlídky porodnice, jak se nám líbila!". A rázem úplně jiný přístup a všechno. Když to zkrátím, porodila jsem za tři a půl hodiny v koupelně na podložce, ve tmě, v bezpečí, lékař čekal za dvěřmi - vše jak jsem si přála. Hodinu jsme rodily hlavičku, protože naše dcera měla hlavičku větší (měla 3,8kg celkem) a já moc neuměla tlačit. A Jarka trpělivá, v pohodě, sledovala, pomáhala. Vyháněla doktora, který si "vtipně" chodil rejpnout při kontrakci, že "co teda, kde je hlavička". Všechno to kolem, tu bolest, to moje zoufání, že už nemůžu, že už nevim, jak dál, zase bolest, vlastně šílenou bolest a pocit "nějak to dítě ze mně vyndejte, já už nemůžu".. všechno to je už pryč a už si díky času, hormonům a Jarce pamatuju na svůj porod snů. Po hodině tlačení říkám Jarce, že už "jako fakt nevim co dál". A ona klidně povídá.. zkusíme ještě jednou a kdyby ne, budeme to muset vymyslet jinak.. viděla jsem nůžky v ruce (kterými do té doby pomáhala hrázi) a nějak to pomohlo. ;) Naše malá, krásná dcera se odkopala ven v temné sluji, s pomocí Jarky a podporou mé duly a jsem za to moc vděčná.
Jen si říkám, že na nějaké to příští druhé dítě do Rakovníka máme dost daleko...
Jarko, přeju, ať se máte skvěle a ať se daří. ;)
A vlastně na vás taky často myslím s tím, že bych vám moc přála porod takový, jaký vy umíte dopřát "svým" ženám.
AK

Poděkování

Datum: 20.04.2015 | Vložil: Radka

Za setkání s Jarkou v porodnici v Neratovicích jsem moc vděčná. Díky ní jsem zažila krásný porod. Jarka na mě zapůsobila svojí lidskostí, vlídností, moudrostí i velkou profesionalitou zároveň.
Do porodnice jsme dorazili v pokročilé fázi porodu. V nemocničním prostředí se necítím moc dobře, tak jsem chtěla dobu pobytu v něm zkrátit na nezbytné minimum. Měla jsem obavy z toho, že když přijedu moc brzo, tak mě spíše můžou potkat nějaké intervence ze strany lékařů. Moje porody se vyznačují tím, že trvají déle a zpomalují se zejména v závěru, kdy by se miminko už mohlo narodit. Teď už vím, že se tomu říká přechodová fáze, kdy vlastně přichází čas na odpočinek, na nabrání sil pro ženu, aby miminko mohla porodit. Při prvním porodu (porodnice na Bulovce) mi ale v této fázi porodu dali oxytocin. Lékařce se nechtělo čekat a taky tak prostě byla naučená. Přitom ozvy miminka i monitor byly v naprostém pořádku. Miminko se narodilo sice hned, ale dodnes mám pocit, že ho to nepříznivě ovlivnilo. Myslím, že každé miminko, je rádo, když se samo může rozhodnout, kdy je ta jeho doba a to syn prostě nemohl. Byl v jisté době z břicha „vyhozen“.
Při setkání s Jarkou v Neratovicích při druhém porodu jsem zažila něco naprosto jiného: „Tak si trochu odpočinete a pak se miminko narodí, prostě počkáme“. A to bylo, jako bych potkala anděla. Také když Jarka zmínila, že u porodu nebude lékař a že ani nástřih neprovádí. A že miminko pak nikam neodnesou, že bude po porodu hned se mnou a rutinní vyšetření udělají až po 2 hodinách Přišlo mi, že jsem se dostala do porodnice snů. Byla jsem už hrozně unavená a málem jsem to vzdávala a říkala, že možná to bez toho oxytocinu prostě neumím. Ale Jarka mě slovem dokázala tak podpořit, že jsem to prostě zvládla. Slova jsou mocným čarodějem, nejlepší utišující i povzbuzující prostředek. V situaci, kdy už jsem nevěřila sama sobě, jsem od Jarky dostala obrovskou sílu a důvěru. A najednou se dcera narodila. Zničehonic usoudila, že je její chvilka. A vyklouzla docela snadno ve chvíli, kdy jsem byla opřená o postel a vlastně to ani nečekala. Jen jsem si na podnět Jarky zkusila dřepnout a to bylo ideální. Vždycky jsem žasla u povídaček typu, žena Indiánka slezla z koně opřela se o strom a porodila dítě a říkala si, že to bych taky chtěla. Tak to tak vlastně skoro bylo :-), jen bez toho koně. A pak už jsme si jenom užívali s mým mužem idylku prvních dvou hodin s naší dcerou, kterou jsem měla na břiše přikrytou peřinou. Jarko, moc Vám děkuji, jste zlatá a pro to, co děláte, máte velký talent.

Re: Poděkování

Datum: 16.06.2015 | Vložil: PA Jarka

děkuji mockrát, je to moc krásný příběh :)

Poděkování

Datum: 09.03.2015 | Vložil: Aneta

Jarku doporučuji, jak se jen dá. :) Přesto, že jsem ji kontaktovala na poslední chvíli, se se mnou sešla, pomohla, podpořila, u porodu se mnou byla jen ona a můj muž, všechno se povedlo přirozeně a nádherně. Pár dní po porodu za mnou a miminkem přijela domů a byla naprosto zlatá. Bůh ví, jak by to dopadlo bez ní, byla krása rodit pod jejími křídly:). Moc děkujeme!

Re: Poděkování

Datum: 12.03.2015 | Vložil: PA Jarka

Děkuji moc, jsem moc ráda, že jsem u toho mohla být :o)

maminka Dana

Datum: 14.01.2015 | Vložil: Dana

V porodnici v Neratovicích jsem rodila na Štědrý den 2014. Díky profesionalitě a zkušenosti porodní asistentky Jarky Karabusové jsem větší část 1. doby porodní zůstala doma v klidném prostředí. Celou tu dobu jsem se cítila klidná, vyrovnaná a neměla jsem z porodu strach. Jarka mě pak následně provedla celým porodem, a já jsem rodila bez jakýchkoliv zásahů, rychle a přirozeně. Můžu jí proto jennom doporučit, jelikož díky ní na porod vzpomínám jako na krásný zážitek. Ještě jednou děkuji jí a také celému personálu Neratovické porodnice, kteří byli vždy velmi milí a ochotní.

Re: maminka Dana

Datum: 12.03.2015 | Vložil: PA Jarka

Děkuji moc, při takovém fofru se asistuje s nadšením :o)

Přidat nový příspěvek

Hodnocení

maminka Lenka

Porodnici v Neratovicích doporučuji, především pokud chcete využít možnost rodit s PA bez lékaře. Rodila jsem zde před pár dny, předem se domluvila s PA Jarkou Karbusovou, které patří můj velký dík, protože díky ní jsem zažila rychlý a přirozený porod bez zbytečných zásahů. Byla...

maminka Lucka

Datum: 06.10.2014 Vložil: Lucka F. Titulek: poděkování Jarce Karbusové U příležitosti jedno-měsíčních narozenin našeho miminka bych chtěla moc poděkovat Jarce Karbusové, která se odvážně ujala role mé porodní asistentky. Nejsem ten typ matky, ktera vsechno potřebné ví a cítí, ani ten typ,...

maminka Jana

Rodila jsem na začátku září 2013. Byli jsme naprosto nadšeni z přístupu porodních asistentek (Květa Nováková, Jaroslava Karbusová). Velmi pomáhaly tomu, aby porod proběhl co nejpřirozenější cestou. Od začátku nás informovaly o nefarmakologických možnostech úlevy od bolesti, které...

maminka Lenka

V Neratovicích se mi narodila dcera začátkem února 2014. Ráda bych prostřednictvím tohoto příspěvku poděkovala porodní asistence Jaroslavě Karbusové, která nás provázela celým porodem a je profesionálkou na správném místě. Společně s mým mužem jsme nemohli potkat lepší porodní asistentku. S...

maminka Zuzka

V Neratovicích jsem rodila před třemi týdny a dodnes na vše vzpomínám s radostí a velkým dojetím. Porod byl vedený porodní asistentkou, bez přítomnosti lékaře a od začátu do konce probíhal přirozeně, v klidné a velmi intimní atmosféře, bez jakýchkoliv zásahů nebo urychlování jeho průběhu. Moje...

maminka Gábina

V Neratovicích jsem rodila před třemi týdny. S pomocí porodní astistentky Jarky Karbusové jsem  přivedla na svět obříka Toníka (4890g a 55cm). Jarka byla skvělá, ještě před porodem jsme se sešly nad plánem a jenom díky ní jsem většinu první doby porodní zůstala doma, což se ukázalo být jako...